Galeria

kat.: 2019-2020, Przedszkole
wyświetlono 37 razy
Promowanie postaw patriotycznych jest jednym z ważniejszych zadań realizowanych przez przedszkole. To właśnie 8 listopada, budynek Zespołu Edukacyjnego nr 10 zdobiły biało-czerwone barwy, dzieci były ubrane na galowo oraz posiadały flagi i kotyliony w barwach naszego kraju.
kat.: 2019-2020, Przedszkole
wyświetlono 16 razy
5 listopada obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Nasze dzieci spotkały się z baśniową księżniczką, która przeniosła ich do świata Jasia i Małgosi, Czerwonego Kapturka, a także Kopciuszka. Wspólnie rozwiązywaliśmy zagadki obrazkowe, klasyfikowaliśmy tworząc baśniowe zbiory, skradaliśmy się jak Kapturek idący do babci przez las, „zasypialiśmy” niczym zmęczone leśną wędrówką bajkowe rodzeństwo.
kat.: 2019-2020, Przedszkole
wyświetlono 9 razy
31 października obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Dyni. Dzieci poznały zwyczaje związane z obchodami niniejszego dnia. „Wypatroszyły” wielką dynię, a na koniec zostały nagrodzone „dyniowymi odznakami”.
 
kat.: 2019-2020, Przedszkole
wyświetlono 10 razy
30.X.2019r. świętowaliśmy Dzień Dyni w przedszkolu. Wszystkie dzieci były ubrane na pomarańczowo. Tańczyliśmy i wspólnie bawiliśmy się przy wesołej muzyce. Poznaliśmy różne zastosowania dyni. Był pyszny, dyniowy poczęstunek. Dzieci otrzymały z tej okazji pomarańczowe medale .
kat.: 2019-2020, Przedszkole
wyświetlono 15 razy
W naszym przedszkolu realizowany był program zdrowotny Akademia Aquafresh, W ramach realizacji założeń programu przedszkolaki uczyli się jak prawidłowo czyścić ząbki, oraz jak codzienna dieta wpływa na stan zdrowia zębów. Poznali budowę zęba, uczyli się rozróżniać ząb zdrowy od chorego. Dodatkowo dzieci dowiedziały się jak dzielnie stawić czoła swoim lękom przed wizytą u dentysty.
kat.: 2019-2020, Przedszkole
wyświetlono 27 razy
Dziś od rana Myszki były bardzo podekscytowane! Po dwóch tygodniach przygotowań nadszedł wielki dzień - występ na X Przeglądzie Piosenki Ekologicznej! Nasi Mali Artyści spisali się wspaniale. Nie dali się tremie i pięknie wystąpili przed publicznością złożoną z rówieśników z innych przedszkoli oraz rodziców.
kat.: 2019-2020, Przedszkole
wyświetlono 19 razy
Dzieci z  naszej grupy  uczestniczyły w zajęciach Programu „Akademia Aquafresh”, którego nadrzędnym celem jest zwrócenie uwagi najmłodszych na konieczność dbania o higienę jamy ustnej. Przedszkolaki pod kierunkiem pań w grupie „Papużek” poznały  mieszkańców Pastusiowej Krainy – Milky, Lilly i Billego oraz Szczotkusia, którzy pomagają Zębusiowi w walce z Robaczkiem Próchniaczkiem.
kat.: 2019-2020, Przedszkole
wyświetlono 7 razy
Już po raz kolejny w naszym przedszkolu odbył się konkurs plastyczno-literacki pod hasłem „Jemy zdrowiej – bo tak lepiej”. W ramach promowania zdrowego odżywiania dzieci wraz z rodzicami stworzyły wiersze i rymowanki o owocach i warzywach, które przyozdobiły kolorowymi grafikami. Wszystkie prace konkursowe można było podziwiać na pokonkursowej wystawie. Uczestnikom gratulujemy kreatywności!
kat.: 2019-2020, Przedszkole
wyświetlono 5 razy
Nawiązując do jesiennej tematyki poznaliśmy nazwy warzyw i owoców. Każde dziecko przyniosło do przedszkola swój ulubiony owoc i wspólnie przygotowaliśmy sałatkę owocową. Dzieci pamiętały o zasadach bezpieczeństwa podczas posługiwania się nożykiem. Było pysznie i zdrowo!
kat.: 2019-2020, Przedszkole
wyświetlono 8 razy
9.X.2019r. grupę „Sówek” odwiedził Pan Gracjan z Pogotowia Ratunkowego w Zielonej Górze. Opowiedział nam o pracy ratownika medycznego. Dzieci reanimowały pluszowe zabawki i opatrywały rany. Po tych zajęciach każde dziecko zna najważniejszy numer telefonu : 112!!! To było bardzo pouczające spotkanie.
kat.: 2019-2020, Przedszkole
wyświetlono 20 razy
Tego dnia Myszki kontynuując rozmowy o wartościach odżywczych owoców i warzyw, wykonały owocowe szaszłyki. Głównym celem zajęć było ćwiczenie koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz poszerzanie preferencji żywieniowych. Dzieci utrwaliły sobie nazwy owoców, dowiedziały się jakie witaminy się w nich znajdują a na koniec zjadły własnoręcznie wykonane owocowe przekąski!
kat.: 2019-2020, Przedszkole
wyświetlono 21 razy
Chcąc zachęcić nasze przedszkolaki do zdrowego odżywiania, poprosiliśmy, żeby każdy przyniósł swój ulubiony owoc i stworzyliśmy „Sałatkę owocową”. Dzieci z wielką radością i przejęciem brały udział w tego rodzaju warsztatach kulinarnych. Chętnie próbowały, częstowały się nawzajem i prosiły o dokładki. Będziemy częściej powtarzać takie dni.